Profesjonalne fotele fryzjerskie w salonie mają znaczenie zarówno dla samych fryzjerów, jak i ich klientów. Kiedy więc jesteś na etapie ich zakupu, weź pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność i estetykę. Muszą być wygodne, ale i dopasowane do aranżacji całego wnętrza, by nie psuły całościowego efektu. Dzięki temu tobie dobrze będzie się pracowało, natomiast twoi klienci chętnie wrócą, by odpocząć po męczącym dniu. Co jeszcze jest istotne, gdy kupujesz fotele fryzjerskie do swojego salonu?

Fotele do zakładu na kółkach

Fotel fryzjerski do salonu – co ma znaczenie?

Meble do salonu fryzjerskiego muszą być wybrane z rozwagą. Ważne są bowiem zarówno funkcjonalność, jak i estetyka. Co ma największe znaczenie przy ich wyborze?

Bardzo istotna jest jest płynna oraz intuicyjna regulacja wysokości fotela oraz możliwość odchylenia oparcia. To przede wszystkim gwarancja komfortu twojego klienta, który postawi wygodnie nogi na podłodze lub specjalnym podnóżku, ale także twoja wygoda codziennej pracy. Fotele fryzjerskie z możliwością dopasowania do twojego wzrostu pozwolą ci uniknąć niechcianego bólu pleców, a ty staniesz się efektywniejszy.

Musisz wiedzieć, że dostępne na rynku fotele fryzjerskie mogą mieć regulację manualną lub posiadać pompę hydrauliczną. Ta natomiast umożliwia płynne zmiany wysokości i perfekcyjne dopasowanie ich do potrzeb. To najczęściej niezawodny system na lata, a jej użytkowanie jest naprawdę łatwe.

Nie bez znaczenia jest również podstawa fotela. Okazuje się bowiem, że istnieją różne warianty, które należy dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Aby wybrać najlepsze fotele fryzjerskie, weź pod uwagę również samą powierzchnię twojego salonu.

Stabilne fotele fryzjerskie najczęściej mają dość ciężką płaską podstawę, która przyjmuje kształt koła lub kwadratu. Nie sposób nie zauważyć, że umożliwia to łatwe utrzymywanie ich w czystości. Z ich gładkiej powierzchni bez trudu można usunąć zalegające po strzyżeniu włosy. Jeśli jednak zależy ci na mobilności, fotele fryzjerskie z ciężką podstawą nie będą dobrym rozwiązaniem – ich przesuwanie z miejsca na miejsce wiąże się z niemałym trudem.

Znacznie łatwiejsze w codziennym użytkowaniu w dużym lub średniej wielkości salonie są fotele fryzjerskie na kółkach. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest osadzenie ich na specjalnej pięcioramiennej podstawie. W tym przypadku warto postawić na modele ze stali nierdzewnej. Jest nie tylko bardzo trwała i odporna na korozję, ale również stosunkowo łatwo zachować ją w niezbędnej w tym miejscu czystości.

Profesjonalne fotele fryzjerskie zapewniają twoim klientom maksimum wygody. Pamiętaj, że niektóre zabiegi trwają nawet kilka godzin, dlatego niezwykle ważne jest to, jakie siedzisko, oparcie i podłokietniki wybierzesz. Co się liczy? Siedzisko powinno być szerokie i mieć miękkie wypełnienie. Oparcie musi być odpowiednio wyprofilowane, by uniknąć pojawienia się bólu kręgosłupa. Podłokietniki na odpowiedniej wysokości również mają niemałe znaczenie – dzięki nim klient przyjmuje prawidłową postawę podczas cięcia.

Pamiętaj, że znaczenie ma również tapicerka. Odpowiednie obicie zapewnia nie tylko elegancki wygląd, ale również łatwość utrzymania w czystości. Najlepszym rozwiązaniem jest eko skóra, z której bez trudu usuniesz włosy, kurz czy jakikolwiek brud. Obite nią fotele fryzjerskie elegancko się prezentują i są przyjemne w dotyku.

Fotele fryzjerskie

Profesjonalne fotele fryzjerskie

Najlepsze fotele fryzjerskie łączą w sobie funkcje usprawniające twoje codzienne obowiązki i wygodę klienta. Dzięki temu pracujesz efektywnie, a on wychodzi z twojego salonu nie tylko z nową, piękniejszą fryzurą, ale także wypoczęty i zrelaksowany. Równie istotny jest design dopasowany do całej aranżacji wnętrza. Fryzjer musi bowiem wykazywać się poczuciem estetyki na bardzo wysokim poziomie – oddajemy w jego ręce nasz wygląd, dzięki któremu na co dzień mamy czuć się pewniej.

Rate this post