Do artykułów gospodarstwa domowego można zaliczyć wiele rozmaitych narzędzi i urządzeń. Istnieje cała lista takich towarów, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie – zarówno w przestrzeni domowej, jak i firmowej, na przykład gastronomicznej czy hotelarskiej. Sprawdźmy, jakie sprzęty nazywane są drobnym AGD i co je odróżnia od artykułów zaliczanych do dużego AGD.

Duże i małe AGD – jak je od siebie odróżnić?

Punkty sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego, takie jak na przykład dystrybutor drobnego AGD ELTE ze Szczecina, wskazują na istotne różnice istniejące pomiędzy dużym i drobnym AGD. Choć dla przeciętnego użytkownika terminologia nie ma większego znaczenia, to w sytuacji, w której planuje się zakup wybranego narzędzia czy sprzętu, trzeba wiedzieć, do jakiej kategorii jest on zaliczany. Dzięki temu bez trudu można znaleźć dokładnie taki produkt, jaki jest poszukiwany.

Artykuły gospodarstwa domowego, czyli w skrócie AGD są tworzone po to, by ułatwić codzienne obowiązki. Niemniej nie służą one wyłącznie w prywatnych domach, idealnie sprawdzają się też w miejscach usługowych, na przykład w restauracjach czy hotelach. Takie artykuły dzielone są na drobne AGD i duże AGD. Jak można się domyślać, podział ten wynika z gabarytów poszczególnych narzędzi i urządzeń. Do drobnego AGD zalicza się te artykuły, które mają niewielkie rozmiary. Analogicznie – dużym AGD są towary o stosunkowo dużych gabarytach.

Co można nazwać drobnym AGD?

Jak więc można się domyślać, w grupie artykułów zaliczanych do drobnego AGD mieści się długa lista narzędzi i urządzeń, które zwiększają efektywność i szybkość wykonywania nieskomplikowanych czynności, na przykład w kuchni. Drobnym AGD nazywa się między innymi takie towary jak:

  • suszarki do włosów, maszynki do strzyżenia, depilatory, wagi łazienkowe, termometry,
  • mopy, szczotki i szczoteczki, wiadra, myjki do okien, filtry do odkurzaczy,
  • ekspresy do kawy ze wszystkimi przynależnymi im akcesoriami,
  • sterylizatory, butelki do karmienia, smoczki,
  • czajniki, maszynki do mielenia, tostery, dzbanki filtrujące, roboty elektryczne, frytkownice,
  • maszyny do szycia, suszarki do suszenia prania, żelazka.

Jak więc widać, kategoria drobnego AGD tworzona jest przez rozmaite urządzenia, między innymi kuchenne, do higieny i pielęgnacji ciała, artykuły typowo dziecięce czy akcesoria i sprzęty przydające się podczas sprzątania. Warto przy tym dodać, że tak naprawę każdy z wymienionych artykułów jest bardzo przydatny – zarówno podczas wykonywania obowiązków domowych, jak i czynności wynikających z prowadzonego biznesu.

Rate this post