Kolor szary wraca do nowoczesnych aranżacji. Nie kojarzy się już z tym co nudne, ponure i pozbawione wyrazu. Aranżacja salonu w kolorze szarym nie musi być monotonna i przygnębiająca. Przy wyborze odpowiednich odcieni szarej barwy oraz doborze stylowego umeblowania salon na pewno przyciągnie uwagę. Znajdź pomysły na szary salon!

Nudny szary salon?

Odcienie szarości od dawna kojarzone są z nudą i ponurością. Nawet szara rzeczywistość okazuje się smutna i przygnębiająca. Okazuje się, że nic bardziej mylnego! Kolor szary ma wiele odcieni (na dowód: spójrzmy na artystyczny szkic ołówkiem!), a połączony z innymi barwami daje niezwykłe efekty – dalekie od nudy! Niech nasze mieszkanie stanie się prawdziwym arcydziełem.Zatem ołówki w dłoń!

Szarość nie jest nudna

Odcienie szarości nadają wnętrzom charakter surowości. Do wyboru mamy zatem siwy, platynowy, popielaty, mysi, stalowy, srebrny, grafitowy i inne. Wystarczy jednak potraktować szary jako odcień bazowy i dodać odrobinę ożywiającego koloru, aby pomieszczenie stało się niebagatelne i przyciągające uwagę. Dla przykładu ciekawy jest duet szarości i bieli – stanowi doskonałe tło do nowoczesnych sprzętów i modernistycznego umeblowania. Jeszcze ciekawsze są odważniejsze połączenia z czerwienią, różem, niebieskim, fioletowym, żółtym albo pomarańczowym. Sprawdźcie koniecznie! W związku z tym, że szarość wiąże się z prostotą, możemy bez ograniczeń wybierać wzbogacające ją motywy, np. kwiatowe. To świadczy o tym, że szary nie jest monotonny, lecz uniwersalny!

Szarość w aranżacji salonu
Oceń post