Aranżacja nowoczesnego tarasu okazuje się banalna – odpowiada stylowi miejskiemu i harmonizuje z tym, co wewnątrz naszego mieszkania. Zobacz, jak zaprojektować nowoczesny taras.

Geometryczne formy

Styl miejski wchodzi w naturalny krajobraz i pragnie opanować nasze ogrody. Charakteryzuje go jednolita kolorystyka oraz geometryczne formy. Również materiały stosowane przy budowie tarasu odpowiadają materiałom wykorzystywanym podczas wykończenia mieszkania.

Nowoczesny taras i projekt

Nie wykluczaj tarasu podczas aranżacji pomieszczeń. Nie traktuj go jako odrębnego i niewiele wymagającego miejsca. Co więcej, pomyśl o nim tak, jakby to był kolejny pokój do aranżacji. Przemyśl styl, kolorystykę, zagospodarowanie przestrzeni oraz akcesoria. Zastanów się nad nastrojem, jaki ma w nim panować – od tego będzie zależał wybór stylu, w którym zaprojektujesz taras. Najlepiej kieruj się myślą, że im mniej, tym lepiej. Nadmiar barw czy stylów popsuje cały urok tarasu. Możesz także połączyć styl swojego mieszkania ze stylem tarasu. Zalecamy zastosować takie materiały jak beton, drewno czy szkło.

Roślinność

Wybór roślin to istotna kwestia. Musisz pamiętać, że rośliny muszą dopasować się do warunków życia w mieście. Lepiej wybierać te bardziej odporne. Rośliny słabe i wrażliwe szybko więdną. Mimo to wszystkie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Spaliny, susza i pyły źle wpływają na rośliny. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie żywopłotu. To świetna izolacja od hałasu oraz spalin.

Taras w nowoczesnym stylu
Oceń post