Czasem warto pokusić się o interesujące inwestycje finansowe. Coraz więcej z nas decyduje się na zakup niebanalnych środków transportu takich jak samoloty, jachty czy zabytkowe samochody.

Luksus

Luksus coraz bardziej jest w modzie. W Polsce mamy już 380 tysięcy miliarderów. Wzrasta liczba ludzi, których minimalne zarobki to siedem tysięcy na miesiąc. Liczba osób więcej zarabiających została podwojona w ciągu ostatnich 10 lat. Klepanie przysłowiowej słodkiej biedy pomału się kończy. Inwestycje w rzeczy luksusowe zaliczyły wzrost o 73%. Obecna ich wartość to 34 mld złotych. Największym zainteresowaniem cieszą się luksusowe środki transportu takie jak na przykład samoloty, helikoptery czy jednostki pływające.

Jachty

Na popularności zyskują małe jachty. Jeżeli ludzie mają dostęp do obiektów wodnych z chęcią pokuszą się o inwestycje w transport wodny. Co roku sprzedaje się około dwudziestu tysięcy małych jachtów o długości nieprzekraczającej 9,5 metra. Polska zajmuje się produkcją jachtów motorowych. Należy liczyć się z wydatkiem od kilku to kilkuset tysięcy złotych. Najbogatsi z pewnością nie będą oszczędzać.

Lotnictwo

Polacy nie boją się podróży lotniczej. Świadczy o tym zakup środków transportu powietrznego. Urząd Lotnictwa Cywilnego zarejestrował 2200 prywatnych szybowców, śmigłowców, samolotów czy balonów (w tym 1300 samolotów). W porównaniu z krajami zachodnimi nadal jesteśmy w tyle, ale robimy postępy. Być może koszt utrzymania maszyn lotniczych nas odstrasza. Ponadto konieczne jest uzyskania licencji pilota.

Samochody

Samochód wciąż pozostaje najpopularniejszym środkiem transportu. I tak chyba już pozostanie. Jednak zapotrzebowanie na luksusowe marki staje się dużo większe. Oczywiście wyjątkiem są takie marki jak Ferrari czy Maybach. Cena może osiągać aż 2 miliony złotych. Nowe nie zawsze oznacza lepsze. Modna są pojazdy tradycyjne oraz zabytkowe. Często możemy spotkać tak zwanych kolekcjonerów, którzy dbają o swoje motoryzacyjne perełki. Wartość zabytkowych środków transportu rośnie z roku na rok.

Ciekawe inwestycje finansowe
Oceń post