Budowa basenu i koszt jego utrzymania niestety nie należą do najtańszych. Podsumowując wydatki, należy więc wziąć pod uwagę zarówno materiały z jakich basen ogrodowy będzie wykonany, jak i wyposażenie oraz sposób podgrzewania wody. Cena może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Baseny – cena zależy od wielkości i wyposażenia

Każdy basen ogrodowy jest wyceniany indywidualnie, a jego koszt zależy od wielkości niecki, rodzaju, wyposażenia, sposobu podgrzewania i czyszczenia wody i wielu innych elementów. Projekt i budowę basenu można zlecić firmie, która zwykle jest także dystrybutorem wszystkich potrzebnych elementów, a więc wyceni całość inwestycji. Jeśli okaże się za droga, z części usług można zrezygnować i wykonać je we własnym zakresie.

Ile kosztuje budowa i wyposażenie basenu?

1.     Za samą nieckę z podstawowym systemem filtrowania i ręcznym dozowaniem środków dezynfekcyjnych trzeba zapłacić co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

2.     Do podgrzewania wody w basenie będzie potrzebny wymiennik ciepła lub system solarny, których cena waha się od tysiąca do kilku tysięcy złotych.

3.     Bezpieczne wejście do basenu umożliwi drabinka. Trzeba będzie na nią wydać – zależnie od modelu i wielkości – od kilkuset do nawet 2 tys. zł.

4.    Aby chronić baseny przed zanieczyszczeniami przyda się folia, żaluzje lub plandeka. Ich koszt będzie zależał od wielkości przykrycia, materiału, z jakiego jest wykonane, i systemu zwijania. Nie obejdzie się również bez szczotek ręcznych potrzebnych do czyszczenia basenu czy odkurzacza, na które będzie trzeba wydać od kilkudziesięciu złotych w przypadku szczotki, do kilku tysięcy za odkurzacz basenowy.

Jeśli w naszym basenowym budżecie zostaną jeszcze jakieś wolne środki, możemy je przeznaczyć na urządzenie wytwarzające przeciwprąd, zjeżdżalnię czy urządzenie do masażu. Tak wyposażony basen ogrodowy możemy pięknie oświetlić, ale to również kosztuje.

Od czego zależy cena basenu ogrodowego?
Oceń post