Wylegiwanie się w hamaku jest idealną formą odpoczynku. Bujanie się z hamaku relaksuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Szczególnie polecamy montaż hamaku osobom posiadającym większe ogrody. Postaramy się dziś udowodnić Państwu, że montaż hamaku wcale nie jest taki trudny, a korzyści min. estetyczne będą ogromne.

Montaż hamaka między drzewami

Jeśli posiadamy w naszym ogrodzie odpowiednio grube silne drzewa stojące od siebie w niedużej odległości, to wówczas można hamak zamontować między nimi. Jest to rozwiązanie bardzo proste. Hamak powinien mieć pierścieniowate zakończenia, ułatwi nam ono  montaż hamaku i możliwość szybkiego jego zdjęcie. Zamontowanie hamaku do drzew możemy wykonać na kilka sposobów:

Sposób nr 1 –  hamak możemy przywiązać do drzew na stałe, wykorzystując do tego pierścienie, pamiętajmy aby użyć do tego liny na tyle grubej, żeby nie poranić pnia drzewa (radzimy użyć liny o
grubości przynajmniej 18 mm).

Sposób nr 2 – to montowanie hamaka przy użyciu karabinków – linek z pętami. Wówczas montujemy  pierścienie na stałe do drzewa, do pierścieni możemy doczepiać hamaka przy użyciu karabinków odpowiedniej nośności – minimum 150 kg. Karabinki są dostępne we wszystkich marketach z artykułami budowlanymi. Sposób drugi jest o wiele wygodniejszy, ponieważ hamak tak zamontowany możemy szybko zdjąć i założyć.

Oceń post